Atviras betonas interjere

Atrodo, atviras betonas interjere seniai nebėra naujiena, tačiau į šį butą įžengęs kvartalo elektrikas dieną prieš įsikraustant sugebėjo mestelti: „Bet jums dar liko nemažai reikalų, lubas dar reikia pasidaryti ir visa kita…“

Svetainė-mėlyna-šviestuvas-industrinis-betono-lubos-moderni

Jauna profesionalų šeima norėjo modernaus, netipinio, urbanistinio stiliaus interjero. Pradinės gana radikalios idėjos – betono lubos, atidengtos plytos, grafičiai ant sienų, seni baldai, perdaryti iš industrinių elementų, – buvo supaprastintos.

Pasirinkom universalesnį moderno stilių. Interjero pagrindas – grynos tiesios formos ir tūriai. Palikom atviro betono, parinkom industriškai atrodančius naujus šviestuvus. Jaukumui sukurti naudojom daug natūralios medienos – šukuotos ąžuolo grindys su išryškintu raštu, „ąžuolo, maišyto su dažytais paviršiais, virtuvės baldai. Šalia natūralios betono ir medienos spalvos įmaišėme didelius mėlynos spalvos lopus, bei šiek tiek geltonos spalvos taškų.

Gyvybės virtuvei ir voniai įpūtėm raštuotomis margaspalvėmis plytelėmis, smagiai kontrastuojančiomis su betono pilkumu.

Dėl mažo sienų ploto, prie kurių galima glausti stalviršį, akivaizdus sprendimas buvo virtuvės sala. Tokiu būdu padidinom darbastalio plotį ir suteikėm šeimininkams galimybę dirbti su vaizdu pro panoraminius langus.

Kiekviena darbo zona turi savo unikalų apšvietimą,  nuo paslėpto LED apšvietimo iki valgomojo stalo su ryškiais metalo šviestuvais virš jo. Tradicinis didysis sietynas gyvenamajame kambaryje pakeistas didelio gabarito futuristiškai atrodančiu juodo metalo šviestuvu „voru“ .

virtuvė-valgomasis-sala-plytelės-margos-natūralus ąžuolas-balta
virtuvės-stalas-ąžuolas-šviestuvai

Miegamajame tamsinto ąžuolo grindys ir specialiai pagaminta naudotos medienos lova derinamos su tamsia sodriai mėlyna galvūgalio spalva sienoje ir užuolaidose. Tyrimais įrodyta, kad mėlyna spalva veikia raminamai, tad ji puikiai tinka miegamajame.

virtuvė-balta-marga-ąžuolas
miegamasis-mėlynas
Miegamasis-mėlynas-tapetas-ąžuolas-balta-spinta-natūralus-modernus
lova-rankų-darbas-ąžuolas-moderni

Vonioje ne tik lubose paliktas betonas – sienoms ir grindim parinktos akmens masės plytelės su betono raštu, ir tik dušo zona, kur esi pažeidžiamiausias,  išskirta gyvesnėmis margomis raštuotomis plytelėmis.

Kartu su šeimininkais sukūrėme išradingą moderno interjerą, pilną natūralių mdžiagų, paprastų, bet ilgaamžių sprendimų, ir tikrai nesitikėjome, kad gali pasirodyti per modernu.

Vonia-pilka-betonas-modernu-jauku
detalė-lubos-betonas-vamzdis-šviestuvas
detalė-mėlynas-baldas-ąžuoals
Grindų-deėtalė-plytelės-medis
planas