Senoviško buto dvasia

Senas butas aukštomis lubomis, dideliais langais, storom sienom ir giliomis palangėmis, bet šiuolaikiškai patogus – romantiška svajonė, kurios genama jauna pora kreipėsi į mane.

Deja, tokia svajonė kainuoja daug. Rasti neremontuotą senamiestinio tipo butą už prieinamą kainą įmanoma, tačiau investicijos, paverčiant jį tinkamu šiuolaikiniam gyvenimui, nemažos. Entuziazmo ir fantazijos nestokojanti pora ieškojo varianto, kaip su ribotu biudžetu įgyvendinti savo svajonę. Tad teko pasitelkti fantaziją ieškant sprendimų, renkantis, ką verta daryti ir ko ne.

butas-naujamiestis-baltos-grindys-modernus-renovuotas-plytos

Mažo vos 36 kvadratinių metrų buto planas pakankamai paprastas: mažytė virtuvė prie įėjimo ir du kambariai. Išgriovus virtuvės sienas suformuota holo erdvė su spinta drabužiams ir nedidelė vonia. Išnaudojant lubų aukštį, virš vonios įrengta antresolė daiktams ir miegamoji vieta kartartėmis užsukantiems svečiams miegoti.

Pagrindinė patalpa – svetainė-virtuvė. Nedidelėje erdvėje teko sutalpinti daug elementų, reikalingų šiuolaikiškam patogiam gyvenimui. Tiksliai suplanavus kiekvieno daikto vietą, galėjome išsaugoti net židinį.

Virtuve-sala-antresole-plytos-balta-metro-senamiestis
virtuve-balta-metro-plyteles
virtuvė-sala-balta-tekstūra-siena-ąžuolas

Kompaktiškai patalpai daug duoda aukštos lubos. Sustiprinti erdvės pojūčiui pasirinkta balta dominuojanti spalva, kuria dažytos sienos, lubos, virtuvės baldai, net autentiškos grindys perdažytos baltai. Vos keli spalvoti elementai laisvai išdėlioti šioje erdvėje: ąžuolinis virtuvės ir salos stalviršis, atidengta nurudusi geltonų plytų siena, primenanti ąžuolą, aukštos dvivėrės durys su atidengtais istoriniais dažų sluoksniais. Už jų – baltas minimalus šeimininkų miegamasis.

svetaine-interjeras-baltas-renovuota-aukštos-lubos-fotelis
vonia-retro-balta-medinės-lubos-mėlyna

Senamiestinio tipo butuose galima sukurti daugybę nuostabių dalykų, tačiau visada tenka rinktis, kiek bus investuojama laiko ir lėšų. Kartu su užsakovais sprendėme, kas svarbiausia: modernus planas, švarios sienos, šviesa ten, kur jos reikia, funkcionalūs ir stilistiškai panašūs baldai. Taip pat palikome daug autentiškų detalių, kurios suskamba kitaip naujai sukurtoje erdvėje.

siena-plytu-smeg-atidengta-renovuota-senamiestis
virtuve-dureles-dazytos-margas-zaismingas-keramines-rankeneles
senas-atidengtas-renovuotas-durys-naujamiestis-aukstos
C:UsersLukoDocumentsAlgirdo_42_22.pdf